80’s Again!

[spider_facebook id=”2″]

 

Czym jest fenomen lat 80? Jaka była naprawdę dziewiąta dekada XX wieku – w kinie, muzyce, literaturze, modzie i reklamie?

 

 

Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej latom 80. – „80’s Again”, którą organizuje Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian i której patronuje Magazyn „Nowy Folder”.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 marca 2016 roku na Uniwersytecie Warszawskim w Pałacu Kazimierzowskim. Udział w konferencji jest bezpłatny, natomiast opłata dla osób, które są zainteresowane wygłoszeniem referatów, wynosi 50 zł. Zgłoszenia (imię i nazwisko prelegenta, tytuł referatu oraz jego streszczenie) można wysyłać do 8 lutego 2016 na adres mailowy: klubslobodzian@gmail.com.

 

Więcej informacji: https://goo.gl/vI6Wn2

https://www.facebook.com/events/855818861203503/

 

Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian powstał, aby upamiętnić polską reżyserkę i niestrudzoną edukatorkę filmową. Słobodzian w latach 80. i 90. pokazywała młodym ludziom w całej Polsce, że kino kształtuje naszą wrażliwość i pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Klub pragnie kontynuować jej misję poprzez organizowanie spotkań w szkołach i na uniwersytetach oraz działalność wydawniczą.