Centrum Kapuścińskiego

34-letni Grzegorz Brzozowski to prawdziwy człowiek renesansu. Studiował socjologię, psychologię i reportaż w Polsce, Anglii i w Niemczech, doktoryzuje się na Uniwersytecie Warszawskim, pisze dla „Kultury Liberalnej”.  Na dodatek jest reżyserem i tworzy świetne dokumenty.

 

 fot. Tomasz Korczyński/Krakow Film Festival

 

Ukończył reżyserię w Szkole Wajdy. Studiował psychologię i socjologię w Polsce i za granicą, na Uniwersytecie w Yale i w Utrechcie. Robi doktorat w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest redaktorem portalu „Kultura Liberalna”. Na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym otrzymał Srebrnego Lajkonika za film dokumentalny pt. „Obcy na mojej kanapie”. Brzozowski jest reżyserem i autorem scenariusza do nagrodzonego dokumentu. Poruszył w nim istotne zagadnienia społeczne, m.in. wpływ postępu technologicznego na socjalizację i wymianę kulturową w dobie globalizacji. Film powstał w ramach programu „Pierwszy Dokument” organizowanego przez Studio Munka. Finansowany był m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a w jego produkcji uczestniczyło Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jednak to nie jedyny sukces na koncie Brzozowskiego. W 2012 r. nakręcił film krótkometrażowy „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie”. Reżyser Marcel Łoziński nazwał go „najpiękniejszym filmem o miłości, jaki widział”. Dokument otrzymał wyróżnienia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk” w Poznaniu, w Łagowie podczas „Lubuskiego lata filmowego” a także w Białymstoku podczas „Pozytywne Wibracje Festiwal”. Oba filmy koncentrują się na podobnych problemach społecznych.

 

Spotkanie z reżyserem odbędzie się 28 października o godz. 14.30 w CK Izabelin przy ulicy Matejki 21.

 

Karolina Rosołek

 

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

Zobacz też:
Paweł Cywiński: Biedak ubrany w ideały

Paweł Cywiński: Biedak ubrany w ideały

„Duży Format zmonopolizował reportaż” – rozmowa z Pawłem Cywińskim
Hanna Polak: Razem z bohaterami walczy o lepsze czasy

Hanna Polak: Razem z bohaterami walczy o lepsze czasy

Z reżyserką, producentką i autorką zdjęć Hanną Polak rozmawia Bartosz...
Chemik schodzi na złą drogę

Chemik schodzi na złą drogę

O Kacprze Choromańskim, który zawodowo analizuje krwawe ślady, pisze Anna...

1 comment

  1. Katemeika says:

    Mar 28, 2017

    Odpowiedz

    Najbardziej przerażające jest to że nikt nigdy nie poniósł kary. Była śmierć, było mataczenie, było łamanie życia wielu osobom w celu wplątania ich w to morderstwo. Szczęśliwie ocalały akta sprawy. I co? I nic. III RP sobie z tą zbrodnią nie poradziła. Nie była w stanie czy nie chciała? Na to pytanie książka nie daje odpowiedzi.
    Ojciec Grzegorza – Leopold Przemyk wnosi skargę do Europejskiego Trybunału Spraw Człowieka a Trybunał orzeka, że Polska jest winna i zasądza odszkodowanie dla ojca. Może to jest odpowiedź?

Name required

Website