Centrum Kapuścińskiego

W ostatni weekend sierpnia pod Wawelem odbędzie się druga edycja Festiwalu Non-fiction. Trzydniowe święto reportażu organizuje Stowarzyszenie Re-Prezentacje.

 

 

Ideą Festiwalu jest opowiedzenie o świecie twórczości non-fiction poprzez prezentację jej polskich i światowych dokonań. Co roku określane jest również hasło przewodnie Festiwalu, które w pewien sposób ukierunkowuje prezentacje i następujące po nich dyskusje. Dzięki temu podczas spotkań stają się okazją do głębszej analizy otaczającej nas rzeczywistości, zjawisk społecznych czy ludzkich problemów. W tym roku takim hasłem będzie ZMIANA.

Non-fiction to nie tylko reportaż literacki, dlatego oprócz spotkań autorskich z najlepszymi polskimi reporterami organizatorzy przewidują również wydarzenia i spotkania poświęcone fotografii, filmowi i reportażowi radiowemu. W tym roku w ramach Festiwalu Non-fiction spotkamy się m.in. z Andrzejem Mularczykiem, Pawłem Piotrem Reszką, Dionisosem Sturisem, Arturem Domosławskim, Aleksandrą Lipczak czy Katarzyną Michalak.

Wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce w krakowskim kompleksie przy ul. Dolnych Młynów oraz w kawiarni Pauza in Garden przy ul. Rajskiej 12. Udział w nich jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat programu Festiwalu Non-fiction można znaleźć na stronie internetowej nonfiction.pl oraz na profilu facebookowym Festiwalu.

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

Zobacz też:
Chłopiec z Placu Broni

Chłopiec z Placu Broni

Prezentujemy pierwszy fragment naszej książki "Bratanki. 11 niezwykłych portretów"
Potrząsanie akwarium

Potrząsanie akwarium

"Zawsze wiedział, że interesuje go tylko dokument" - sylwetka Marcela...
Hanna Polak: Razem z bohaterami walczy o lepsze czasy

Hanna Polak: Razem z bohaterami walczy o lepsze czasy

Z reżyserką, producentką i autorką zdjęć Hanną Polak rozmawia Bartosz...

Name required

Website