Centrum Kapuścińskiego

Prócz wybitnych osiągnięć artystycznych, Krzysztof Zanussi znany jest ze swojego zamiłowania do podróży. Są one zarówno jego pasją jak i zawodową koniecznością.

 

Krzysztof Zanussi na planie filmu „Obce ciało” we Włoszech.

 

Jest twórcą filmów docenianych zarówno w Polsce jak i za granicą. Jego dorobek artystyczny to pasmo międzynarodowych sukcesów. Urodził się 1939 roku w Warszawie. Ukończył reżyserię w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jako młody człowiek zgłębiał też tajniki nauk teoretycznych – fizyki i filozofii, których echa odnaleźć można w wielu jego filmach, i których znajomość nadała jego twórczości  uniwersalny, humanistyczny i niepowtarzalny charakter.

 

Od dziecka marzył o dalekich podróżach. Zawsze interesowały go różnice pomiędzy światem wschodnim a zachodnim. Fascynuje go poznawanie obcych kultur i doświadczenie ich odmiennego charakteru. Jako dorosły człowiek zwiedził większość świata. Pierwszą podróż do Francji, którą odbył w wieku lat dwudziestu, uważa za moment przełomowy w swoim życiu.

 

Karolina Rosołek

 

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

Zobacz też:
Paweł Cywiński: Biedak ubrany w ideały

Paweł Cywiński: Biedak ubrany w ideały

„Duży Format zmonopolizował reportaż” – rozmowa z Pawłem Cywińskim
Od pomysłu do premiery, czyli jak powstaje film

Od pomysłu do premiery, czyli jak powstaje film

Przebieg produkcji filmowej na przykładzie dokumentu „15 stron świata”
Chemik schodzi na złą drogę

Chemik schodzi na złą drogę

O Kacprze Choromańskim, który zawodowo analizuje krwawe ślady, pisze Anna...

1 comment

  1. Katemeika says:

    Mar 28, 2017

    Odpowiedz

    Najbardziej przerażające jest to że nikt nigdy nie poniósł kary. Była śmierć, było mataczenie, było łamanie życia wielu osobom w celu wplątania ich w to morderstwo. Szczęśliwie ocalały akta sprawy. I co? I nic. III RP sobie z tą zbrodnią nie poradziła. Nie była w stanie czy nie chciała? Na to pytanie książka nie daje odpowiedzi.
    Ojciec Grzegorza – Leopold Przemyk wnosi skargę do Europejskiego Trybunału Spraw Człowieka a Trybunał orzeka, że Polska jest winna i zasądza odszkodowanie dla ojca. Może to jest odpowiedź?

Name required

Website