Premiera pierwszej książki wydawnictwa Tomasza Sekielskiego

[spider_facebook id=”2″]

 

Tomasz Sekielski po raz kolejny przeglądał powieść „Z zimną krwią” Trumana Capotego, kiedy wpadł mu do głowy pewien pomysł. Publikacja z 1966 r. opiera się na faktach i analizach brutalnego morderstwa na tle rabunkowym. Nie brakuje w niej domysłów autora, ale sama historia jest tak samo prawdziwa jak miasteczko Holcomb w stanie Kansas. Polski dziennikarz doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Tak narodziło się wydawnictwo OD DESKI DO DESKI.

 

Tomasz SekielskiTomasz Sekielski jest autorem książek „Sejf”, „Obraz kontrolny” i „Sejf 3: Gniazdo Kruka”. W TVP1 prowadzi program „Po prostu” (fot. Piotr Drabik, flickr.com, CC BY 2.0)

 

– Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było! – opowiada Marcin Malesiński, redaktor naczelny OD DESKI DO DESKI. – Tomek wymyślił, że gdyby efekty dziennikarskiego researchu przekazać uznanym autorom, ich praca może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

 

Wydawcy z OD DESKI DO DESKI nawiązali współpracę m. in. z Łukaszem Orbitowskim, Wojciechem Kuczokiem, Januszem Wiśniewskim i Sylwią Chutnik. Twórcy otrzymują od zleceniodawców akta spraw, wycinki z mediów, analizy ekspertów, ale mogą dowolnie ingerować w historię i budować fabułę wedle własnego uznania. Właśnie w ten sposób powstała książka „Preparator” Huberta Klimki-Dobrzanieckiego – pierwsza pozycja OD DESKI DO DESKI; otwiera ona serię „Na F/Aktach”.

PreparatorKsiążka „Preparator” od dzisiaj – 30 marca – jest dostępna w księgarniach

 

Na beletrystyce się jednak nie skończy. Jak przekonują wydawcy, znajdą też miejsce dla klasycznej literatury faktu. Zajmą się Bliskim Wschodem, polityką, służbami specjalnymi, ekonomią. – Chodzi o wnikliwe podejście do tych zagadnień. Książka, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek materiału medialnego, pozwala dokładnie przyjrzeć się przyczynom oraz skutkom wydarzeń – przekonuje Malesiński.

 

Nowy cykl, najprawdopodobniej we wrześniu, otworzy wywiad rzeka z Grzegorzem Żemkiem – biznesmenem skazanym podczas afery FOZZ.

 

Jakub Szczepański