/

Zimowe przebudzenie


Festiwal za nami, podsumowania zakończone, konkursy rozwiązane, więc „Nowy Folder” wraca do codziennej pracy. Wraz z zakończeniem IV Festiwalu Natura-Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego, nastąpiły zmiany w naszej redakcji, a wraz z nimi przyszła nowa energia i nowe pomysły.


Od tego tygodnia będziecie mogli, Drodzy Czytelniczko i Czytelniku, czytać nasz magazyn codziennie. Dla każdego coś dobrego, a przynajmniej z taką nadzieją tworzyliśmy nowy plan działania.


Jak wspominałem, nowi członkowie redakcji, a, może przede wszystkim, nowe kolegium redakcyjne, to nowe pomysły i energia. W związku z tym reaktywowany zostanie nasz kanał na YouTube’ie, a na nim nasze dyskusje w ramach #NF_Dyskutuje i sporo niespodzianek. Zapowiedzi i materiałów szukajcie, już niedługo, na naszym Facebooku, Instagramie i Twitterze.


Na początek nowość na naszym portalu. Tydzień będziemy rozpoczynać od Newslettera, w którym Marcelina Cywińska (nasza nowa sekretarz redakcji) i Weronika Waldon, będą przygotowywać dla Was listę najciekawszych wydarzeń kulturalnych w danym tygodniu. Jest to odpowiedź na brak jednego uporządkowanego źródła, które oferowałoby, głównie mieszkańcom stolicy i okolic, pełną ofertę spektakli teatralnych, projekcji filmowych, wystaw muzealnych i spotkań autorskich. Newsletter rusza już 9 grudnia.


Wtorek to specjalność „Nowego Folderu”, czyli recenzje reportaży. Od teraz na czele tego działu stanie Wojtek Podgórski. Podobnie jak do tej pory, będziecie mogli przeczytać recenzje, nie tylko, przedpremierowe i aktualnych premier reportażowych, ale również książek, które odcisnęły na członkach naszej redakcji szczególne piętno. Reportaże będzie recenzować dla Was cała redakcja, ale członem tego działu, oprócz Wojtka, będą Asia Dreczka, Ola Kozyra i Asia Leśnicka.


Środa i czwartek to dni dokumentu. Na czele tego działu nowa wicenaczelna „Nowego Folderu”, Julia Niemiec, z którą o filmach dokumentalnych będą pisały Magda Bojanowska, Agata Ikanowicz, Natalia Oumedjebeur i Anna Maria Snopkowska. Choć może to wyglądać jak clickbait, nie będę na razie zdradzał Wam szczegółów dotyczących naszego nowego działu dokumentów, ale obiecuję, że już w tę środę Julia będzie miała dla Was prawdziwą bombę.


W piątki Agata Ikanowicz będzie recenzować dla Was premiery kinowe – zarówno te multipleksowe, jak i studyjne. Zdajemy sobie sprawę, że nie samym dokumentem człowiek żyje i, od czasu do czasu, trzeba zrelaksować umysł na kolejnej części filmu, w którym Liam Neeson odbija swoją córkę z rąk porywaczy. Dodatkowo, w przypadku dużego ruchu na rynku wydawniczym, piątki będą drugim dniem recenzji reportaży.


Jako że weekend to czas na odpoczynek, #NFnaWeekend to czas publicystyki i „luźnych” przemyśleń redakcji. W sobotę będzie pisała dla Was, na zmianę, cała redakcja. W zależności od tematyki, te teksty będziecie mogli znaleźć w zakładkach #CNKCNP (czyli Co Nas Kręci, Co Nas Podnieca) i #NF_Triggered. W niedzielę, klasycznie, już od ponad dwóch lat, kronika śmiechu przez łzy millenialsa, czyli #BananowaNiedziela.


Dodatkowo na „Nowym Folderze” ukazywać się będą wywiady z ludźmi kultury i sztuki i dziennikarzami (zarówno w wersji filmowej, jak i tekstowej) oraz nasze reportaże i fotoreportaże.


Zimowe przebudzenie przeszło przez naszą redakcję na całego. Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy na więcej. Znacznie więcej…


W imieniu redakcji Nowego Folderu i Fundacji „Centrum Badań i Edukacji” im. Ryszarda Kapuścińskiego
Pozdrawiam serdecznie i z uśmiechem!
Jakub Banan Banasik, redaktor naczelny magazynu „Nowy Folder”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.